נגישות

המרכז למחלות עיניים בילדים הדסה עין כרם

המרכז לרפואת עיניים ילדים - רופאי עיניים ילדים

המרכז למחלות עיניים בילדים נועד לתת מענה לילדים עם בעיות ראיה מכל הסוגים בעזרת רופאי עיניים ילדים, וכן לתת מענה לילדים או מבוגרים הסובלים מפזילה.

מומחיות הצוות שלנו כוללת קטרקט או מחלות של העדשה בתינוקות וילדים, פזילה מולדת או נרכשת, עין עצלה, מומים במבנה העין, מחלות קרנית, מחלות רשתית, גלאוקומה של ילדות ובעיות תשבורת. מבנה המרפאה מאפשר את ביצוע כל הבדיקות הנחוצות לילד בביקור אחד ובמקום אחד, ומאפשר מתן אבחנה מדויקת והמלצה על תכנית טיפולית מקצועית וייעודית לכל בעיית ראייה בהתאמה אישית לילד/ה.

מומחי המרכז כוללים פרופ' אירן ענתבי, ד"ר הדס משולם, ד"ר מילכה מטאנס וד"ר רן דויד. השירות כולל בדיקות הערכה ואבחון על ידי צוות רב תחומי ומומחה בבדיקת ילדים ותינוקות, הכולל אורטופטיסט, אופטומטריסט, ורופא עיניים ילדים. במקרה הצורך יוצע הטיפול המתאים בין אם תרופתי, ניתוחי או התאמה של אביזרים לתיקון הראייה כגון משקפיים, פריזמות או עדשות מגע.

המרכז מטפל בכל סוגי בעיות הראיה בילדים, בין היתר:

מחלות עדשת העין

רוחק ראייה, קוצר ראייה, אסטיגמציה בילדים

עין עצלה

ROP

מחלות רשתית נרכשות ומולדות

חסימת דרכי דמעות בילדים

דלקות עיניים

מחלות קרנית

גלאוקומה

מומים מולדים של מבנה העין כגון קולובומה, אנאירידיה

פטוזיס

פזילה וכפל ראייה

עיכוב בהתפתחות הראייה

לקות ראייה על רקע מוחי

אנו מבצעים בדיקות אבחנתיות מכל הסוגים, בהרדמה וללא הרדמה, בהן צילום OCT, צילום קרקעית ומקטע קדמי, אולטרסאונד של העין, טופוגרפיה של הקרנית הקדמית והאחורית, בדיקת שדה ראייה ובדיקת HESS.

במערך העיניים ישנה זמינות ונגישות גבוהה לניתוחים ייחודיים בילדים הדורשים הרדמה מלאה. אנו מבצעים את כל סוגי הניתוחים בתינוקות וילדים: ניתוחי קטרקט עם ובלי השתלת עדשה תוך עינית, הסרת גידולים סביב ועל העין, ניתוחי פזילה מכל סוג, ניתוחים לטיפול בהפרדות רשתית, ויטרקטומיה, לייזר או טיפול בהקפאה, ניתוחי רשתית לפגים ועוד.

המרכז לרפואת עיניים ילדים עובד בשיתוף פעולה עם צוותים נוספים בבית החולים, בין אם רופאי ילדים, יועצים גנטיים, נוירולוגי ילדים, מרדימים או רופאי עיניים מתחומים אחרים כגון מומחים של רשתית, קרנית או אוקולופסטיקה. עבור ילדים שמאובחנים עם מחלה הגורמת ללקות ראייה משמעותית יש קשר הדוק עם מכון מיכאלסון לשיקום הראייה.

מרפאות עיניים ילדים מתקיימות בשני הקמפוסים. בעין כרם בימים ראשון, שלישי, רביעי (המרפאה לרשתית ילדים), חמישי ובהר הצופים ביום שלישי.

דברים שכדאי לדעת

מידע שכדאי לדעת

הדסה כאן בשבילכם

כתובתבניין המרפאות, קומה 0
שעות פעילותיש לוודא את זמני המרפאות במרכז לזימון תורים
טלפון02-6778559
טלפון שני02-6776397
זימון תורים02-5842111