נגישות

תחומי פעילות:

אקופונקטורה - דיקור סיני, היא שיטת טיפול המבוססת על מסורת בת אלפי שנים של רפואה סינית מסורתית. זוהי טכניקה בה המטפלים מעוררים נקודות מסוימות בגוף, המוכרות לפי שיטה זו. הטיפול נעשה תוך החדרת מחטים עדינות דרך העור על פי מפות של מרידיאנים (מסלולים) ידועים בשיטה זו. אקופונקטורה, היא אחד מענפי הטיפול השייכים לרפואה סינית כחלק משיטת טיפול כוללנית המכילה גם תפיסות של תזונה, צמחי מרפא, עיסוי (כגון טווי־נא), תנועה (כגון צי קונג) והמלצות מותאמות אישית לאורח חיים בריא כחלק מרפואה מונעת.

הומאופתיה - הומאופתיה היא שיטת טיפול ייחודית ונחשבת לאחת משיטות הטיפול המעניינות, המקיפות והחשובות ביותר ברפואה משלימה. ההומאופתיה מבוססת על חוק הטבע, "דומה בדומה ירפא", הקובע כי מחלה יש לרפא בדרך כלל על ידי אמצעי הדומה לה ולא באמצעי הנוגד אותה. מכאן נובע שמה של השיטה הומאו=דומה פתיה=סבל או מחלה. שיטת הטיפול הומצאה בגרמניה לפני יותר מ־200 שנה הכוונה בעקרון "דומה בדומה ירפא", הזה הוא שחומר שגורם לתסמינים באדם בריא אחד יכול לשמש כתרופה הומאופתית ומסוגל לרפא את אותם התסמינים באדם חולה. ההומאופתיה נפוצה בכל העולם, ואפילו בבית המלוכה הבריטי משתמש בה כבר 150 שנים. התרופה ההומאופתית - הרמדי – מכילה מידע או אנרגיה או תדר שמקורו באחד מהחומרים הקיימים בטבע. הרמדי מפעילה את כוחות הריפוי כמו שהרצאה מדויקת או חוויה עוצמתית מפעילה אצל האדם תהליכים שונים גוף ונפש.

מזותרפיה - המזותרפיה הומצאה ב 1952 ע”י רופא צרפתי בשם מישל פיסטור, במקור בכדי להזריק את התרופה קרוב לאזור הפגוע, ובהמשך המזותרפיה הועתקה גם לתעשיית הקוסמטיקה לצורך טיפוח העור והצמחת שיער. טכנולוגיית המזותרפיה היא טכנולוגיה פרא-רפואית המסייעת להתחדשות העור. את הטיפול מבצעים באמצעות מכשיר מהפכני הנקרא Tri-M, אשר עושה שימוש במחטים זעירות המוחדרות לשכבת העור הפנימי ויוצרות נקבים זעירים רבים בצפיפות גבוהה, בעומק מיקרוסקופי של 0.1-2 מילימטר. הדיקור באמצעות המחטים הללו מניע תהליך התורם להתחדשות העור: המחטים יוצרות גירוי מקומי עדין ובלתי מורגש ומניעות את התחדשות הקולגן והאלסטין של העור. בחלק מהמקרים משתמשים במכשיר גם להחדרת חומרים טבעיים פעילים לשכבות הפנימיות של העור לשם עידוד התהליך הטיפולי.

אוסטיאופתיה - אוסטאופתיה היא שיטת ריפוי המתבססת על עיסוי ומניפולציות ידניות שונות. האוסטאופת משתמש בשתי ידיו בלבד – גם לאבחון המגבלות והחסמים שבגוף וגם לשחרורם. השיטה פותחה בארה"ב במאה הקודמת על ידי רופא בשם אנדרו טיילור סטיל, שביסס את תורתו על ידע אנטומי ופיזיולוגי, לשם הסרת חסמים מכניים שונים המפריעים ליכולת הריפוי העצמית של הגוף. עקרון בלתי נפרד באוסטיאופתיה הוא שבעיות באנטומיה של הגוף יכולות להשפיע על תפקודו התקין. עיקרון נוסף הוא היכולת המולדת של הגוף לרפא את עצמו. רבות מהטכניקות המניפולטיביות של הרפואה האוסטיאופתית מכוונות להפחית או לחסל את המכשולים למבנה ותפקוד תקינים, כך מנגנון הריפוי העצמי יכול לחזור לתפקודו ולהשיב לאדם את בריאותו. האיגוד האמריקני לאוסטאופתיה (AOA) קובע כי ארבעת העקרונות העיקריים של הרפואה האוסטאופתית הם הבאים:

* הגוף פועל כיחידה משולבת של נפש, גוף ורוח.

* הגוף מחזיק מנגנונים לוויסות עצמי, ובעל היכולת הטמונה להגן, לתקן ולבנות מחדש את עצמו.

* מבנה ותפקוד קשורים זה בזה וזה לזה.

* טיפול רציונלי מבוסס על התחשבות בשלושת העקרונות הראשונים.

עקרונות אלה אינם נראים על ידי רופאי הרפואה האוסטאופתית כחוקים אמפיריים; הם משמשים, למעשה, כבסיס לגישה האוסטאופתית לבריאות ומחלות.

אוריקולותרפיה- קיימת מפה מוקטנת של גוף האדם באפרכסת של האוזן ומשם נובע השם: אוריקול (Auricul) = אפרכסת תרפיה = שיטת ריפוי.

אוריקולותרפיה היא שיטת טיפול בדיקור האוזן החיצונית. השיטה מיושמת בעולם רק על ידי רופאים והיא אחד מתחומי הרפואה המשלימה המוכרים על ידי מועצות מדעיות רפואיות וארגון הבריאות העולמי. שיטת טיפול זו הייתה נפוצה בסין לפני 2500 שנה ומשם התפשטה לשאר מדינות המזרח, לארצות הברית ולאירופה.

רפלקסולוגיה - רפלקסולוגיה היא שיטת אבחון וטיפול ברפואה אינטגרטיבית משלימה.

נקודות ואזורים בכף הרגל מייצגים ״מפה״ של כל איברים ומערכות הגוף. באמצעות התבוננות ומגע בכף הרגל, ניתן לאבחן ולטפל בליקויים במערכות הגוף.

את הגרסה המודרנית פיתח ויליאם פיצג'רלד, רופא אף אוזן גרון, בשנת 1913, והיא שוכללה בשנות השלושים והארבעים של המאה העשרים על–ידי יוניס אינגהם, שאף המציא את המונח "רפלקסולוגיה" בשנות החמישים. טיפול דרך כפות הרגליים ניתן כבר במצרים העתיקה, בסין העתיקה ובהודו. המילה "רפלקסולוגיה" גזורה מהמילה האנגלית Reflection שמתורגמת לשני משמעויות "השתקפות", "רפלקס" (רעדה) התומכת בתורת הרפלקסולוגיה כי על ידי לחיצות באזורים מסוימים ישנה "תגובת שרשרת" של השרירים הגורמת להפרשת אדרנלין לזרם הדם, ומבחינה אנרגטית לשחרור של מרידיאנים.

סו-ג'וק (רפואה קוריאנית) - היא שיטת טיפול אלטרנטיבית שפותחה בקוריאה הדרומית.

"סו" פירושו יד, "ג'וק" - פירושו רגל. הטיפול בעזרת שיטה זו יכול להתבצע דרך כפות הידיים או הרגליים ועל כן שמה של השיטה. שיטת הריפוי נוסדה בסוף שנות ה-80 של המאה ה-20, על ידי פרופסור פארק ג'יי וו מקוריאה. פרופסור פארק היה מדען, גיאולוג, פילוסוף, יוצר, מטפל ואיש רוח. הוא למד בדרום קוריאה רפואה סינית, אבל הרגיש שהיא לא מספרת את כל הסיפור ושחייבת להיות שיטה יעילה יותר לריפוי האדם מתחלואיו ולחיבור בין גוף ונפש. ניתן לפתור באמצעות הסו ג'וק מגוון בעיות רפואיות, נפשיות ומנטליות וביניהן: כאבי ראש ומיגרנה, כאבים אחרים, סחרחורת, ורטיגו, בעיות עיכול, מחושים באזור החזה - בעיות לב, בעיות נשימה, בעיות הורמונאליות בעיות אקוטיות וכרוניות.

היפנוזה רפואית - בישראל, היפנוזה רפואית נחשבת כטיפול משלים או אינטגרטיבי ומוסדרת על ידי משרד הבריאות.

כמה אינדיקציות להיפנוזה רפואית כוללות:

טיפול בכאב: ניתן להשתמש בהיפנוזה כדי להפחית כאב הקשור למגוון מצבים כגון כאבי ראש, כאבי סרטן וכאבים כירורגיים

שינוי התנהגותי: ניתן להשתמש בהיפנוזה כדי לעזור למטופלים להפסיק לעשן, להתגבר על פוביות וחרדה ולשפר את ההערכה העצמית.

הפרעות במערכת העיכול: ניתן להשתמש בהיפנוזה לטיפול במצבים כגון תסמונת המעי הרגיז ודיספפסיה תפקודית.

מתח וחרדה: ניתן להשתמש בהיפנוזה כדי להפחית תסמינים של מתח, חרדה ודיכאון

מצבים מיילדותיים וגינקולוגיים: שימוש בהיפנוזה כהקלה על כאבים במהלך צירים ולידה, גם טיפולי פוריות.

(היפנוזה רפואית אינה נחשבת לטיפול רפואי רגיל ואינה מכוסה על ידי מערכת ביטוח הבריאות הלאומית במדינה).

על מנת לעסוק בהיפנוזה רפואית בישראל, על המטפלים להיות בעלי תואר רפואי וברישיון ההסתדרות הרפואית בישראל. בנוסף, עליהם לקבל הכשרה והסמכה נוספת בהיפנוזה ממוסד מוסמך. משרד הבריאות גם מחייב את העוסקים בשמירה על הנחיות ופרוטוקולים מחמירים בעת שימוש בהיפנוזה ככלי טיפולי.

חשוב לציין כי בישראל, לא כל אנשי הרפואה מורשים או הוכשרו לבצע היפנוזה, ומומלץ לבדוק את האישורים והשיוכים המקצועיים של המטפל לפני פנייה לטיפול בהיפנוזה.

היפנוזה רפואית, המכונה גם היפנוזה טיפולית, משמשת ככלי טיפולי לטיפול במגוון מצבים.

המרפאה נותנת מענה להפרעות תפקודיות שונות כגון סטרס, נדודי שינה, כאבי פרקים, כאבי גב ועוד.

הדסה מציעה טיפולים ברפואה משלימה במגוון שיטות המותאמות למצבו הבריאותי של המטופל בפיקוח רפואי מלא ובתאום עם המחלקות השונות בהדסה.

הדסה כאן בשבילכם

שעות פעילותיש לוודא את שעות הפעילות במרכז לזימון תורים
זימון תורים02-5842111