נגישות

המרתון של החיים

הרבה נשים מייחלות ללדת בלידה טבעית. ללא שיכוך כאבים וללא התערבויות רפואיות. לחוות את החוויה האמיתית, ולהיות מועצמות מיכולתן ללדת באופן הבריא ביותר, להן ולתינוקן.

מוכח מחקרית כי בלידות טבעיות יש פחות קרעים, פחות חתכים, פחות לידות מכשירניות ופחות ניתוחים קיסריים, מאשר בלידות בהן נעזרים באפידורל.

מצד שני קיים פחד גדול מהלא נודע. עד כמה כואב, איך אצליח להתמודד עם הכאב, האם אני בכלל בנויה ללידה טבעית, איך אפשר ללדת ללא אפידורל, האם אחזיק מעמד.

שאלות בסגנון כזה שואל את עצמו גם מי שרוצה לרוץ ריצת מרתון. עד כמה זה קשה, איך אצליח להתמודד עם הריצה, האם אני מסוגל לרוץ 42 ק"מ, איך אפשר בכלל לרוץ מרתון, האם אחזיק מעמד.

הכנה לקראת לידה טבעית דומה מאד להכנה לריצת מרתון. האם אתן מדמיינות אצן מגיע בבוקר לריצת מרתון ללא כל הכנה? האם הוא מתייצב בקו הזינוק, ממתין ליריית הפתיחה ומחזיק אצבעות שיצליח? האם הוא אומר לעצמו "אני אתחיל, מקסימום אפסיק באמצע". כמובן שלא.

הדרך להצליח ללדת בלידה טבעית עוברת באותן תחנות שעובר מי שמצליח לרוץ ריצת מרתון:

החלטה:

קבלת החלטה ללדת בלידה טבעית. ההבנה שזו הלידה הנכונה והבריאה ביותר עבורך ועבור תינוקך.

התייעצות עם מי שהצליח: 

מציאת נשים שילדו בלידה טבעית ושמיעת החוויות שלהן. ההכנה שעברו, מה היו הכלים בהן נעזרו, מי סייע להן, איך הרגישו אחרי הלידה.

סינון "נשמות טהורות":

כמו שאצן מרתון לא מתייעץ עם מי שלא רץ מרתון, אין צורך להתייעץ לפני הלידה עם מי שלא ילדה בלידה טבעית. החוויה שלה שונה מהחוויה שלך. ברוב המקרים ישתדלו להוציא לך את האויר מהמפרשים וינסו לדכא את תכניותיך, וחבל.

תוכנית אימונים:

קבלת תוכנית אימונים ממדריך מנוסה. פגישות עם מיילדת או דולה מוסמכת, רצוי כזו שילדה בלידה טבעית בעצמה, כלומר השלימה בעצמה את המרתון.

להתאמן, להתאמן, להתאמן: תרגול עצמי יומיומי. מצד אחד הכנה פזיולוגית של הגוף, תזונה נכונה, תרגילי הרפייה והתמודדות עם צירים, הליכות יומיות ושיפור הכושר הגופני. מצד שני, הכנה נפשית ורוחנית. תרגילי נשימה, מחשבות חיוביות ותרגול מנטלי של תהליך הלידה.

צוות תמיכה:

כמו לקראת מרתון, שבו נעזרים בתזונאית, מאמן כושר ייעודי וקבוצת ריצה תומכת, גם בלידה טבעית, המלווים שלך בלידה חייבים להתכונן ולהתאמן יחד איתך. לתמוך בהחלטתך, לשלוט בכלים בהם הם יכולים לסייע, ולהיות איתך בשעת האמת. בלי טלפונים ניידים, בלי טלויזיה, בלי שיחות רקע, בלי סידורים. 100% איתך. הדרך להצלחה עוברת דרך הכרה פנימית עמוקה ביכולות שלך ושל גופך ללדת באופן טבעי ובריא, תוך התרחקות מגורמים שמעכבים, מכשילים ומדכאים את תכניותיך, ותוך הסתייעות בסביבה תומכת, מפרגנת ומעצימה.

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך

הנרייטה - מועדון נשים ויולדות כאן בשבילכן