נגישות

המחלקה לפיזיותרפיה

פיזיותרפיה עוסקת בשיפור ושיקום יכולות תנועה ותפקוד מיטביים, וכן במניעה של בעיות בריאותיות ותפקודיות. הטיפול הפיזיותרפי נבנה בהתאמה אישית למטופל על פי צרכיו ויכולותיו. תוכנית הטיפול נקבעת במשותף עם המטופל/ת ומשפחתו/ה.

הפיזיותרפיסטים מטפלים באוכלוסיות מגוונות בכל הגילאים ובכל מחלקות האשפוז, החל מהפגייה ומחלקות הילדים ועד למחלקת גריאטריה, מספורטאים ועד אנשים עם פגיעה נרחבת לאחר שבץ, וכן במחלקות טיפול נמרץ ובמרפאות החוץ.

המחלקה לפיזיותרפיה במרכז הרפואי הדסה

מחלקת הפיזיותרפיה של המרכז הרפואי הדסה היא המחלקה הראשונה בתחומה שהוקמה בארץ. היא כוללת צוות של כ-45 פיזיותרפיסטים מומחים בתחומי טיפול שונים, חלקם בעלי התמחויות בכמה וכמה תחומים פיזיותרפיים, ומספקת שירות רפואי מקיף וברמה הגבוהה ביותר. לרשות המחלקה עומדים הציוד והטכנולוגיה המתקדמים בארץ ובעולם, ומעל לכל צוות מקצועי ואנושי שמאמין במטופלים וביכולתם להגיע לשיפור בתפקוד, להישגים ולתחושת רווחה ובריאות.

הצוות נותן מענה במחלקות האשפוז, מערך השיקום, אשפוזי יום ומרפאות. במחלקות טיפול נמרץ תפגשו את הפיזיותרפיסט המטפל טיפול נשימתי התומך בתהליך הגמילה מהנשמה, במחלקות הכירורגיות נעזור לכם להתחיל להתנייד ולחזור לתפקוד שמאפשר עצמאות בדרך לחזרתכם הביתה, במחלקה הפנימית נטפל בחולה הקשיש שהתדרדר תפקודית או בזה שצריך טיפול נשימתי, בפגיה - הפיזיותרפיסט יטפל ברך הנולד שלכם וידאג להיות שם כדי להדריך אתכם, בני המשפחה, ובמחלקת השיקום - ייקח חלק מרכזי בהליך השיקום המורכב.

הצוות המסור שלנו דואג שכל המנותחים בהדסה, אלה שאושפזו או מאושפזים בה, יזכו לליווי ולרצף טיפולי עד לסיום הליך ההתאוששות והשיקום תוך קיום קשר רציף עם הרופא המנתח.

בנוסף מפעילה מחלקת הפיזיותרפיה של הדסה שני מכונים בקמפוסים עין כרם והר הצופים. בשני המכונים ניתנים גם טיפולי פיזיותרפיה מגוונים לחולים שאינם מאושפזים. במכוני הפיזיותרפיה מתקיים השילוב המנצח של פיזיותרפיסטים המשתמשים בטכנולוגיות מהמתקדמות בעולם, שירות רפואי מהיר, נגיש ונוח וכן שיתוף פעולה הדוק ומקצועי עם צוותים רפואיים מגוונים ומיטב הרופאים של הדסה.

המחלקה לפיזיותרפיה מפעילה גם את הבריכה הטיפולית בהר הצופים. זאת הבריכה היחידה באזור ירושלים שנמצאת בתוך שטח מוסד רפואי ושכלל המטפלים בה הם פיזיותרפיסטים הנמנים באופן קבוע על צוות המחלקה השיקומית המיומנת. בבריכה מקיימים טיפולים פרטניים וכן קבוצות תרגול.

בימים אלו הדסה שוקדת על בנייתו של בניין שיקום חדש ומשוכלל שעומד בסטנדרטים הגבוהים ביותר בעולם, כולל אולמות טיפול רחבים ושתי בריכות טיפוליות ייחודיות.

צוות המחלקה לפיזיותרפיה בהדסה

נעמה קרניאל, מנהלת שירות הפיזיותרפיה בהדסה

אילנה שימחוביץ, סגנית קמפוס הדסה הר הצופים

בלהה פורגס, סגנית קמפוס הדסה עין כרם

תחומי פעילות

הדסה כאן בשבילכם

שעות פעילותיש לוודא את שעות הפעילות במרכז לזימון תורים
זימון תורים פיזיותרפיה הר הצופים02-5844495

זימון תורים בריכה טיפולית הר הצופים

02-5844491