נגישות

רפואה משלימה אינטגרטיבית

בשנים האחרונות חלה התקדמות רבה והתמקצעות מרשימה בשיטות הטיפול השונות של הרפואה המשלימה, וכיום הן משתלבות כחלק מהטיפול הרפואי בבתי החולים כגון: מאושפזים, אשפוזי יום ויולדות בחדרי הלידה בהדסה זכאים לטיפולים ללא עלות.

שיטות אלו נבדקו על פי אמות המידה המקובלות ברפואה המערבית, ויעילותם הוכחה. חולים רבים מדווחים על הטבה במצבם ועל שיפור באיכות חייהם בעקבות הטיפול.

הדסה מציעה שירותי רפואה משלימה למבוגרים ולילדים במרכזים הרפואיים שבירושלים - בהר הצופים ובעין כרם. הטיפולים ניתנים על ידי רופאים מוסמכים (MD) ומטפלים מיומנים אשר הוסמכו לטפל במגוון השיטות השונות של הרפואה המשלימה.

המרפאה לרפואה משלימה מטפלת בבעיות שונות, בעיקר בהפרעות תפקודיות, ובנוסף גם מקיימת שיתוף פעולה טיפולי עם מחלקות שונות כגון: מחלקת כאב, המחלקה האונקולוגית, מחלקת נשים, ועוד.

המרפאה מסייעת גם בפתרון בעיות אחרות כגון: עודף משקל והפסקת עישון.

המטופלים עוברים אבחנה קונבנציונלית על ידי רופא MD , ולאחר מכן מופנים לטיפול בשיטה המועדפת בהתאם לאופי הבעיה.

תחומי פעילות ושירותי רפואה משלימה

אקופונקטורה [דיקור סיני] - (מלטינית: acus = מחט, pungere = לדקור) היא צורה של רפואה אינטגרטיבית המתבססת על דקירת המטופל בסיכות דקות במיוחד במקומות מסוימים בגוף. מתרגלי השיטה טוענים כי הדיקור מסייע בהקלת כאבים, מונע מחלות ומסייע בטיפול בהן, משפר את מערכת החיסון ועוד.

הומאופתיה - הומאופתיה מתייחסת לאדם כשלם, שכל חלקי גופו קשורים זה בזה, ואל המחלה ממנה סובל כביטוי של חוסר הרמוניה בגוף – יציאה מאיזון. התרופה ההומאופתית מעוררת את כוחות הריפוי הטבעיים של הגוף

מזותרפיה - מזותרפיה היא שיטת טיפול שבה מוחדרים חומרי הזנה לעומק העור. זאת באמצעות שימוש במזרק שבראשו מחטים זעירות המכניסות את חומר ההזנה אל העור באופן ישיר, או על ידי דֶרְמָה רוֹלֵר אשר יוצר נקבים זעירים בעור שעליהם נמרח חומר ההזנה, ודרכם הוא חודר לתוך העור.

טיפול ידני [אוסטאופתיה] - אוסטאופתיה היא שיטת ריפוי המתבססת על עיסוי ומניפולציות ידניות שונות. האוסטאופת משתמש בשתי ידיו בלבד – גם לאבחון המגבלות והחסמים שבגוף וגם לשחרורם. השיטה פותחה בארה"ב במאה הקודמת על ידי רופא בשם אנדרו טיילור סטיל, שביסס את תורתו על ידע אנטומי ופיזיולוגי, לשם הסרת חסמים מכניים שונים המפריעים ליכולת הריפוי העצמית של הגוף.

צוות המערך:

ד"ר טולדנו מרטין - מנהלת המרפאה לרפואה אינטגרטיבית ומשלימה

מורדכי לפאר - מטפל

בתאום מראש בטלפון 02-5842111

מרכזי פעילות