נגישות

סיור של חלונות שאגאל

עשרות יצירות ייחודיות ויקרות ערך מעטרות את בתי החולים של הדסה. הפסלים, התמונות ושאר הפריטים נתרמו על ידי מוקירי אומנות או היוצרים עצמם, שביקשו לבטא את הערכתם להדסה, באמצעות היופי והחיוניות של האומנות.

חלונות שאגאל המקשטים את בית הכנסת שבהדסה עין כרם הם היצירה המפורסמת ביותר של מארק שאגאל בישראל. ציורי הויטראג' מתארים את ברכת יעקב לבניו, שניים עשר שבטי ישראל. שאגאל עצמו תרם את היצירה לבית החולים בתחילת שנות השישים לרגל חגיגות היובל של ארגון הדסה.

הפסל העצום של ז'ק ליפשיץ ששמו "פסל החיים" מקבל את פניהם של הבאים בשערי הדסה הר הצופים. "עץ החיים" שמוצב כאן משנת 1978 מתאר את דברי הימים של העם היהודי, וממזג אלמנטים מההיסטוריה עם סמלים של תקומה והתחדשות.

להזמנת סיור בחלונות שאגאל

הפסל "דפני", יצירת הפסל אהרון בצלאל, בכניסה להר הצופים, מתאר אישה צעירה, רגע לפני שהיא ממריאה לשמיים. מבט נוסף מגלה שכנפיה קצוצות. הפסל נתרם על ידי הוריה של סטודנטית לרפואה שלמדה בהדסה ונהרגה בתאונות דרכים.

הביטוי היצירתי אינו שמור בהדסה רק לאומנים דגולים בעלי שם עולמי. בתצוגה של המחלקה האורטופדית אפשר לראות גם ביטוי עממי, אבל רגשי לא פחות של יצירות אומנות שצוירו על גבס, ששימש לאיחוי שברים ונשמר לאחר הסרתו על יד עובדי המחלקה. הם הפכו למיצגים בפני עצמם שמבטאים את רחשי הלב והעמדות של המגובסים. הגבסים המצוירים מוצגים כאן בגלריה של המחלקה האורטופדית וזכו לתהילה גם בתערוכות רפואיות בחו"ל.

חלונות שאגאל

זמני פתיחות לחלונות שאגאל:

זמני פתיחה: ראשון-חמישי 9:00 - 15:00 (כניסה אחרונה ב15:00)

אנו ממליצים בחום לבצע הזמנות מראש, במיוחד בימי ראשון כדי להבטיח זמינות.

מספר טלפון: 02-6777109

מייל: [email protected]

תודה להתעניינות שלך בביקור בחלונות שאגאל בהדסה עין כרם.

נא למלא טופס בקשת סיור להלן ונאשר את התאריך ושעה דרך מייל חוזר.

אנו ממליצים בחום לבצע הזמנות מראש, במיוחד בימי ראשון כדי להבטיח זמינות.

מידע למבקר:

סיור במוזיאון כולל הסבר במרכז מורשת הדסה וחלונות שאגאל בבית כנסת אבל.

תשלום במזומן או אשראי בלבד (ויזה או מאסטרכרד). אנחנו לא לוקחים וואצ'רים.

ניתן לשמוע הסבר במרכז מורשת הדסה וחלונות שאגאל דרך מכשירי אודיו בשפות הבאות: אנגלית, עברית, ספרדית, צרפתית, איטלקית, גרמנית, רוסית, דאטצ' (הולנדית)

ניתן לקבל הסבר בכתב בפולנית, סינית ויפנית.

מקווים לראותכם שם!

פסל החיים

הפסל העצום של ז'ק ליפשיץ ששמו "פסל החיים" מקבל את פניהם של הבאים בשערי הדסה הר הצופים.

"עץ החיים" שמוצב כאן משנת 1978 מתאר את דברי הימים של העם היהודי,

וממזג אלמנטים מההיסטוריה עם סמלים של תקומה והתחדשות. על הפסל מוטיבים תנכיים: מנורה, משה והלוחות, נח, יעקב והמלאך, המוות והלידה מחדש.

לפרטים נוספים