נגישות

המרפאה לחוויית לידה מתקנת הדסה הר הצופים

המרפאה לחוויית לידה מתקנת

נשים רבות חוששות מהלידה העתידה לבוא. לעיתים החשש נובע מחווית-עבר הקשורה בטראומה אישית במהלך הלידה. לעיתים החשש נובע מרקע של פגיעה מינית. החשש יכול לנבוע גם מבעיה רפואית העשויה להשליך על מהלך הלידה.

מתוך ההכרה בכך ש״ידע הוא כוח״ והחשיבות שכל יולדת תגיע לחדר הלידה עם תחושת שליטה שתאפשר לה חווית לידה טובה, הקמנו בהדסה הר הצופים את מרפאת ״לידה מתקנת״.

המרפאה מיועדת לנשים שמעוניינות להיערך ולהתכונן ללידה דרך מתן מענה לחששות ולקשיים העלולים לצוף במהלך הלידה.

המרפאה, בהובלתה של ד״ר לוריין לויט, הינה מרפאה ייעודית אשר מטפלת בנשים שפנו בנושא זה באופן עצמאי. במסגרת המרפאה, מתאפשרת תיאום של פגישה ארוכה ופתוחה, שבמסגרתה נבחן ביחד את תהליך הלידה, נדון בקשיים הספציפיים העלולים להתרחש ונאפשר ליולדת לבחור כיצד ברצונה לנהוג בהתאם לפתרונות המוצעים.

לבסוף, יחד עם היולדת, ניצור תוכנית לידה אישית תוך שילוב רצון היולדת לצד שמירה על בטיחות האם והעובר. התוכנית כוללת התייחסות לכלל הקשיים האפשריים שהועלו מצד האם, לצד מתן פתרונות ודרכי פעולה להתמודדות עימם. במקרה הצורך, משתלבים גורמים מקצועיים נוספים (כמו למשל מומחי הרדמה וכאב, לצד גורמים טיפוליים) למתן תמיכה. תוכנית הלידה מוזנת למחשב על מנת שכאשר היולדת מגיעה לחדר לידה, התוכנית תהיה נגישה לצוות המטפל אשר פועל על פי העקרונות שהותוו בה. כך אנו מביאים לכך שחווית הלידה תהיה מעצימה ובונה עבור הנשים: בין כחוויה ראשונית ובין כחוויה מתקנת.

בנוסף, במסגרת המרפאה לחווית לידה מתקנת, מתקיימת סדרת מפגשים עם מיילדת ועם ד״ר לורין לויט, ראש המרפאה ורופאת נשים.

במפגשים נשוחח על הקשיים, החששות והפתרונות שאנו מציעים במסגרת חדר לידה. נדבר על תהליך הלידה, הבדיקה הפנימית והאינטראקציה עם הצוות. בסיום המפגשים נערוך יחד אתך תכנית לידה אשר מפרטת את הרצונות שלך, מצבים שעלולים להתרחש והפתרונות עבורם. תכנית זו תהיה נגישה לצוות המטפל בחדר לידה ובמחלקת יולדות ותאפשר גישה מודעת טראומה המותאמת אישית עבורך.

המפגשים יתקיימו לפי הצורך ולפי רצונך.