נגישות

איך בוחרים משאבת הנקה?

לקראת החזרה לעבודה או כאשר את מתחילה לתרגל שחרור מהתינוק או כאשר תינוקך מתקשה בהנקה, משאבת הנקה איכותית תהיה החברה הכי טובה שלך.

אז איך בוחרים את המשאבה המושלמת?

כמעט כל אם מניקה תזדקק למשאבת חלב. אם חזרת לעבודה, או קיים הצורך להגדיל את תפוקת החלב, הזנת תינוק המתקשה בהנקה בחלב אם שאוב ועוד סיבות כאלו ואחרות משאבת חלב איכותית תסייע לך לשמור על שגרת הנקה והזנת התינוק במזון הטוב ביותר עבורו.

אז איך תבחרי את המשאבה הטובה ביותר עבורך?

משאבה חשמלית מופעלת בחיבור לחשמל או באמצעות סוללות. במשאבות חשמליות המנוע חזק ולכן משאבה חשמלית מאפשרת לשאוב חלב ללא מאמץ. משאבות חשמליות איכותיות מאפשרות שאיבה דו צדדית וכך ניתן לקצר את משך הזמן המושקע בשאיבה. משאבות חשמליות מאפשרות שאיבה איכותית ומספקת בזמן קצר יחסית. למי שמעוניינת ליצור מלאי של חלב שאוב, משאבה חשמלית תועיל במיוחד ותגביר את תפוקת החלב במקרים שבהם את חשה שאין לך מספיק חלב כדי להזין את תינוקך. ישנן משאבות קלות המאפשרות ניוד וישנן משאבות המותאמות לשאיבה גם בשבת.

אז איך בוחרים משאבה?

לאחר שהכרת ונחשפת לדגמים שונים עלייך לשאול את עצמך לשם מה את זקוקה למשאבה?

היכן את מתכוונת לשאוב? בבית, בעבודה? משאבה ניידת וקלה לשימוש הכרחית אם את מתכוונת לשאוב בעבודה. כמה פעמים תצטרכי לשאוב ביום? התשובה נגזרת ממספר השעות שלא תהיי עם תינוקך בין אם זה בעבודה או מסיבות כאלה ואחרות.

כמו כן, חשוב להתאים את המשפך של המשאבה לגודל השד כדי למנוע פציעות וכדי להבטיח שאיבה אפקטיבית וטובה. המשפך צריך לכסות את הפטמה כולה ואת העטרה (החלק הכהה שסביב לפטמה).

כדי למקסם את תפוקת החלב בשאיבה מומלץ לשאוב מדי יום בשעות קבועות, הגוף מתרגל מהר ויודע לייצר חלב בשעות השאיבה. בעבר לפני השאיבה רצוי היה לעסות את השד ידנית כדי לגרות את הוצאת החלב, כיום ישנן משאבות חשמליות משוכללות המבצעות את פעולת העיסוי (הגירוי) לפני שלב הוצאת החלב לדוגמא: משאבת הסימפוני של מדלה. שבי בנוחות וברוגע במקום שאת יכולה לשאוב בו בנחת. ישנן אמהות שיפיקו יותר חלב תוך מחשבות על התינוק, צפייה בסרטונים או תמונות של התינוק.

משאבת חלב איכותית וחזקה מאפשרת לך להעניק לתינוקך את היתרונות העצומים של חלב אם לתקופה ארוכה וגם כאשר אינך בסביבה, זוהי תחושה מעצימה ומחזקת.

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך:

הנרייטה - מועדון נשים ויולדות כאן בשבילך