נגישות

סדר היום במחלקות

בית החולים הדסה עין כרם

ביקורי רופאים:

רופא נשים – כל בוקר בין השעות 08:00-07:00 מתקיים ביקור רופאים במחלקות היולדות. חשוב והכרחי שהיולדת תמצא בחדרה עד לאחר סיום הביקור.                                                                             

רופא יילודים – כל בוקר בין השעות 10:30-08:30 מתקיים ביקור רופאים בחדרי היולדות, בנוכחות האימהות.

זמני ארוחות:

הארוחות מוגשות בחדר האוכל שבמחלקה בשרות עצמי. יולדת שאינה מסוגלת להגיע לחדר האוכל תקבל את הארוחה במיטתה.

ארוחת בוקר 08:00-09:00  ארוחת צהרים 12:00-13:00 ארוחת ערב 17:00-18:00

שעות ביקור אורחים:

מאחר וסדר יומך עמוס ביותר, תכננו את שעות הביקור כדי לאפשר לך את מירב המנוחה וההדרכה האפשריים. אנא שתפי את בני המשפחה והמכרים בזמני הביקור.

בוקר 12:30-13:30 אחה"צ 15:30-17:0 ערב 19:00-20:00במוצאי שבת הביקור מצאת השבת למשך שעה. ביקור ילדים מותר בהשגחת מבוגר בלבד לבן הזוג יש כניסה חופשית למחלקה בין השעות 08:00-22:00

בית החולים הר הצופים

רופא נשים – כל בוקר בין השעות 07:30-09:00 מתקיים ביקור רופאים במחלקות היולדות. יש להקפיד להיות בחדר עד לאחר סיום הביקור.

רופא יילודים – כל בוקר משעה 10:00-08:30 מתקיים ביקור רופאים במחלקת תינוקת. ניתן לשאול שאלות ולהיות נוכח בעת בדיקת הילוד, לאחר תאום. בנוסף, שלוש פעמים בשבוע בשעות הבוקר מתקיים ביקור רופא יילודים ואחות במחלקה על מנת לאפשר לשאול שאלות.

זמני ארוחות:

הארוחות מוגשות בחדר האוכל שבמחלקה בשרות עצמי. יולדת שאינה מסוגלת להגיע לחדר האוכל תקבל את הארוחה במיטתה.

ארוחת בוקר בשעה 08:00 ארוחת צהרים בשעה 12:0 ארוחת ערב בשעה 17:30 

שעות ביקור אורחים:

מאחר וסדר יומך עמוס ביותר, תכננו את שעות הביקור כדי לאפשר לך את מירב המנוחה וההדרכה האפשריים. אנא שתפי את בני המשפחה והמכרים בזמני הביקור.

ימים א'-ו' 11:00-12:00 , 15:30-18:30 שבת 11:00-12:0, 15:30-18:30 ומשעת יציאת השבת למשך שעתיים  ביקור ילדים מותר בהשגחת מבוגר בלבד. לבן הזוג יש כניסה חופשית למחלקה בין השעות 08:00-21:00

הדרכות:

בשל השינויים והחידושים המתמידים, אנו ממליצים גם ליולדת מנוסה להשתתף בהדרכה.                                                                     

הדרכה אישית: על מנת להכשיר את ההורים החדשים (והוותיקים) לתפקידם החדש להעניק להם בטחון, מתקיימת הדרכה יום יומית ליד מיטת היולדת.

הדרכה קבוצתית: מדי יום נערכת הדרכה קבוצתית בנושאים הקשורים ליילוד, ליולדת ולמשפחה. אל תהססי לפנות לצוות האחיות בכל שאלה, בעיה או רעיון המתעוררים בעקבות הלידה.

השחרור מבית החולים: 

מתי משתחררים? השהייה במחלקה אורכת כ- 48 שעות לאחר לידה רגילה ובתנאי שמצבך הבריאותי תקין, לאחר לידה קיסרית השהות היא בת ארבעה ימים.

קבלת מסמכים ואישורים:

במשך האשפוז יחולק לכל יולדת העתק תעודת הלידה של התינוק, ואישור לידה עבור מקום העבודה. בשחרור הביתה תקבלי: מכתב שחרור מרופא נשים, מכתב שחרור סיעודי הכולל הדרכה לבטיחות ליולדת ולתינוק, ומכתב שחרור מרופא היילודים. כל מסמך בדיקה או מעקב שנעשו בתקופת ההיריון אבל לא בבית החולים הדסה, יוחזרו לך. תוצאות הבדיקות שבוצעו בבית החולים הדסה מצורפות לגיליון הרפואי ונשארות בבית החולים.

במצבים בהם היילוד נאלץ להישאר לאחר שחרור האם לביתה: תקבלי הדרכה אישית כיצד להתארגן עם ההנקה וכיצד לשמור על קשר עם התינוק. אנו מודעים לקשיים הפיזיים והרגשיים הכרוכים במצב זה, ומשתדלים להקל ככל האפשר.

מענק לידה: טפסים עבור ביטוח לאומי ניתנים במחלקת יולדות  על ידי פקיד/ת קבלת היולדות או במשרד קבלת יולדות בקומת קרקע בהצגת שתי תעודות זהות של ההורים. מענק הלידה מופקד ישירות לחשבון הבנק.

·         מקום האשפוז בחדרים נקבע לפי שיקולים מקצועיים. אנא גלי התחשבות

·         חל איסור על עישון בכל בית החולים, למעט אזורי עישון מוגדרים מחוץ לבניין

·         שימו לב: בזמנים בהם התינוק נמצא לידך, הוא באחריותך. בכל צורות האשפוז אין להשאיר את התינוק לבד בחדר!

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך:

הנרייטה - מועדון נשים ויולדות כאן בשבילכן