היחידה להדמייה פונקציונאלית - FMRI
יחידת ההדמיה התפקודית בהדסה עין כרם משלבת עבודה קלינית ומחקר רב-תחומי. הבנת המוח האנושי הבריא והחולה ומיפוי אזורי הפעולה מתבצעים בשיטות הדמיה מגנטית מתקדמות, כמו גם בבדיקות התנהגותיות ואלקטרופיסיולוגיות.
היחידה להדמייה פונקציונלית מאוישת באנשי מחקר בסיסי ונמצאת בתוך המחלקה הנוירולוגית. היחידה מעורבת בעשייה הקלינית השוטפת בבית החולים. השילוב בין היכולת המחקרית לקליניקה מאפשר מחקר משמעותי בעל אופק יישומי מחד ומצוינות קלינית מאידך.
היחידה מציעה שירות קליני הכולל שירות אבחנתי טרום ניתוחי, הערכת המודעות של חולים במצב כרוני וגטטיבי, והערכת הפרעות בראיה שמקורן עצבי.
המחקר ביחידה עוסק בהיבטים המוחיים של מצבים קליניים שונים, וכיצד הם מתבטאים בהדמיה מוחית תפקודית. ביחידה יש דגש על מחקר בסיסי באוכלוסיות חולים.
המערכת העיקרית שנחקרת במעבדה היא מערכת הראייה. במעבדה נבחנים ההיבטים הקורטיקלים הקשורים בתגובה לנזקים פריפריים במערכת הראיה. כמו כן, בשיתוף פעולה עם המחלקה לפסיכיאטריה אנו בוחנים היבטים מוחיים של מחלות נפשיות.