נגישות

מחלקת אף אוזן גרון וניתוחי ראש צוואר הדסה עין כרם

על מרפאת גרון ומיתרי קול

מרפאת גרון ומיתרי קול בהדסה היא מרפאה ייחודית לאבחון וטיפול בהפרעות קול ונשימה. במסגרת הביקור במרפאה המטופל/ת עובר/ת הערכה מלאה ומקיפה הכוללת בדיקת גרון הנעשית באמצעות סיב אופטי גמיש או קשיח דרך הפה או האף על פי העדפת המטופל/ת ו/או על פי התנאים האנטומיים.

הבדיקה מבוצעת בהרדמה מקומית. באמצעות טכניקה הנקראת סטרובוסקופיה (תאורה לא רציפה המסונכרנת עם תדר הקול הבסיסי של הנבדק/ת) ניתן לבחון בצורה מדויקת את המבנה והתפקוד של מיתרי הקול וללמוד על מהות הבעיה.

הבדיקה מוקרנת בהגדלה על מסך ועל ידי כך מתאפשר ניתוח של הממצאים ומתן הסבר מדויק על ממצאי הבדיקה לנבדק/ת. בתום ההערכה והבדיקה מגיע צוות המרפאה לאבחון מדוקדק וקפדני המוביל לבחירת הטיפול הנכון עבור כל מטופל/ת תוך התחשבות בגורמים הרפואיים, התעסוקתיים והרגשיים של כל אחד ואחת מהמטופלים. במידה שיש צורך בהערכת קול על ידי קלינאית תקשורת המטופל/ת מופנה למכון להפרעות תקשורת בהדסה עין כרם.

בין המצבים המטופלים על ידי צוות מרפאת גרון ומיתרי קול:

צרידות במבוגרים ובילדים.

צרידות במשתמשי קול מקצועיים: מורים, מרצים, שחקנים, זמרים, סטודנטים למוסיקה, חזנים, פייטנים, גננות (או גננים), מורי דרך, נציגי מכירות, נציגי שרות לקוחות ועוד.

כאבי גרון בזמן דיבור ממושך ולאחריו.

עייפות קולית.

שיתוק או חולשה של מיתרי הקול (חד או דו-צדדי).

נגעים שפירים על מיתרי הקול: פוליפים על מיתרי הקול, יבלות על מיתרי הקול, ציסטה במיתרי הקול, גרנולומה על מיתרי הקול, פפילומה של מיתרי הקול והגרון.

הפרעות קול ממקור נוירולוגי (פרקינסון, טרשת נפוצה, ALS).

בצקת במיתרי הקול.

הידבקות של מיתרי הקול.

היצרות הגרון והקנה.

יבלות במיתרי הקול בילדים ומבוגרים.

סרטן במיתרי הקול.

נגעים טרום סרטניים (דיספלזיה) של מיתרי הקול.

צרידות בעקבות ניתוח.

פניות מהביטוח הלאומי.

בדיקה סטרובוסקופית בסיב אופטי גמיש.

בדיקת סטרובוסקופיה קשיחה.

בדיקת קנה.

לאחר האבחנה יוצע לכל מטופל/ת תוכנית מקיפה ואישית. הטיפול עשוי לכלול טיפול התנהגותי הניתן על ידי הצוות המקצועי של המכון להפרעות בתקשורת, טיפול תרופתי או טיפול ניתוחי. מרבית הניתוחים המבוצעים על ידי רופאי המרפאה נעשים בגישה זעיר פולשנית אנדוסקופית דרך הפה, ללא חתכים בצוואר, תוך שימוש בציוד מתקדם כגון לייזרים מתקדמים, ציוד מיקרוסקופי וחומרי הזרקה חדשניים.


הניתוחים מבוצעים בחדר ניתוח או במסגרת מרפאתית וכוללים ניתוחי ביופסיה ממיתרי הקול, הזרקת בוטוקס בהרדמה מקומית, הזרקת חומרי מילוי סינתטיים וטיפול לייזר בהרדמה מקומית.

דברים שכדאי לדעת

הדסה כאן בשבילכם

כתובתבניין מרפאות, קומה 3
שעות פעילותיש לוודא את ימי ושעות הקבלה במרכז לזימון תורים
זימון תורים02-5842111