נגישות

מנצחים את הפחד מהגמגום ומתחילים לדבר בצורה חופשית

חברת נובוטוק גאה להציג קורס ייחודי המעצב מחדש את שטף הדיבור ומסייע להיפטר אחת ולתמיד מהפחד והחשש מהגמגום. מדובר בתוכנית פורצת דרך, הנלמדת אונליין מהבית, עם אלגוריתם ייחודי המעניק פידבק מיידי במהלך התרגול, שמחזק משמעותית את תהליך הלמידה. הפיתוח הייחודי מאפשר לאנשים עם גמגום לדבר בחופשיות תוך 6 חודשים.

פיתוח חדשני עם תוצאות מוכחות

הקורס המשוכלל נובוטוק-הדסה, נוצר מתוך הבנה כי כיום אנשים מגמגמים נמצאים במעמדים בכירים ובתפקידי מפתח רבים במגוון התחומים שיש לעולם הגדול להציע.

כדי לצרף עוד אנשים מגמגמים למעגל ההצלחה, עמלו בנובטוק על הפיתוח הייחודי שמסייע לאנשים עם גמגום להביא לידי ביטוי את הפוטנציאל העצום הגלום בתוכם, כשרק הבושה מהגמגום הפרידה ביניהם לבין ההצלחה.

הגישה הטיפולית מבוססת על קורס עיצוב שטף הדיבור של המכון לטיפולי שפה ודיבור בביה"ח הדסה עין-כרם, המוכר למעלה משלושים שנה. הקורס של נובוטוק לקח צעד אחד קדימה את השיטה הותיקה ומציג מערכת און-ליין מתקדמת המשלבת - CBT, קלינאי תקשורת ואלגוריתם מיוחד לאימון שטף הדיבור.

השיטה פותחה בידי גורמי מקצוע שבעצמם היו מגמגמים בעברם ופיתוח התוכנית ויישומה, חוללו פלאים במערכת הדיבור שלהם. מרכז הרפואי הדסה אימץ את התוכנית של נובוטוק ויחד הם מבצעים מהפך בחייהם של מגמגמים רבים ברחבי הארץ ואף מחוצה לה.

איך זה עובד?

עיצוב שטף הדיבור הוא גישה טיפולית ותיקה ומוכרת.

השיטה מבוססת על מערכת תבניות הפקה אותם לומד המטופל לתרגל שוב ושוב עד אשר הביצוע מוטמע היטב במוח ונבנה על ידי כך זיכרון שריר.

התוכנה של נובוטוק פועלת על ידי מערכת ממוחשבת שבוחנת את המטופל, מספקת משוב בזמן אמת ומשפרת את יכולת הדיבור בהתאם לקצב ההתקדמות האישי שלו.

לצד כלי הלמידה הטכניים והתרגולים, השיטה של נובוטוק מעניקה מענה הוליסטי למטופל ומקנה לו כלים רגשיים להתמודדות עם הגמגום תוך חידוד המסר הרגשי החשוב, שאנשים מגמגמים הם שווי ערך לכל אדם ועל ידי לימוד נכון של השיטה, ניתן לפרוץ קדימה ולהגשים כל שאיפה, אישית ומקצועית, כאשר חסם הדיבור יעלם.

המטופל זוכה לליווי אישי ולאימון רגשי לאורך כל הקורס, מתוך מטרה להעניק לו תחושת ביטחון במהלך הטיפול ובכך להגביר את עוצמת ההצלחה.

שילוב האלמנטים, הרגשי והטכני, הוא חשוב ביותר כדי להבטיח את יעילות הטיפול שאט אט משנה את דפוס הדיבור ומעצב אותו מחדש.

כך זה קורה ברמה מעשית

מבנה ההצלחה של קורס נובוטוק-הדסה, מורכב מארבעה שלבים. ראשית, לימוד השיטה, בו מניחים את היסודות העיקריים לעיצוב שטף הדיבור + יצירת ’מרחב הדיבור’. בשלב זה נשים דגש על תרגול אינטנסיבי שיעשה מדי יום.

לאחר מכן נעבור לתרגול ואימון המדמים מצבי אמת יומיומיים, מה שנותן התנסות מעשית בכלים הנלמדים. האימון מותאם על פי הקצב האישי של כל מטופל ויארך כשלושים דקות מדי יום.

במקביל נפעל לשימור החומר הנלמד. התוכנה פתוחה לתרגול ואימון בכל עת, ההמלצה היא על תרגול של כ-7 דקות ביום, על מנת לאפשר את שימור ההישגים

לאורך הטיפול יינתן ליווי שוטף ורציף של קלינאי תקשורת ומנטור רגשי. כמו כן יינתן שימוש חופשי בכל תכני הפלטפורמה למשך שנה, כולל תכני הוידאו של הקורס.

קהילה חמה ותומכת

בנוסף לקורס, משתמשי תוכנת נובוטוק זוכים להכיר מטופלים נוספים מכל העולם המהווים חברים לתהליך. השיתוף וההזדהות מצד קהילת נובוטוק, מעניקים כוח ודחיפה להתמדה בלימוד ויוצרים מעטפת תמיכה חשובה.

אנשים מגמגמים רבים מעידים כי יצירת הסביבה התומכת, היוותה עבורם מרכיב חשוב בתהליך, שהעניקה להם 'גב' בכל מהלך הטיפול והחדירה בהם ביטחון רב.

בואו נעשה יחד את הצעד הראשון לקראת דיבור חופשי ומשוחרר ממגבלות

לחצו כאן לצפייה בסרטון על אודות התוכנית

לדיבור חופשי לחצו כאן