נגישות

לימודי סייעות שיניים

על המחלקה לרפואת שיניים קהילתית

המחלקה לרפואת שיניים קהילתית בהדסה עוסקת בהבנת ההיבטים הביולוגיים, הנפשיים, והחברתיים של בריאות וחולי עם דגש על תחומי הקהילה, הסביבה, התרבות והכלכלה תוך שימוש בכלים אפידמיולוגיים ונתוני עתק (Big Data). המחלקה מוכרת בישראל ובעולם כמחלקה אקדמית ומקצועית ברמה הגבוהה ביותר. בנוסף המחלקה מאמצת את הגדרות ארגון הבריאות העולמי הנוגעות לבריאות, מניעת מחלות וקידום בריאות, ומחויבת ליישמן.

המחלקה לרפואת שיניים קהילתית עוסקת בחמישה מישורים: הוראה, מחקר, שירות, חינוך למקצועות הבריאות (המקצועות הפרא-רפואיים) ופעילויות ציבוריות.

התמורות הדרמטיות במערכת הבריאות בישראל שחלו עם הכללת מרכיבים דנטליים בסל הבריאות הממלכתי הממומן על ידי המדינה, מדגישות עוד יותר את תרומתה הרבה של המחלקה. זאת משום שהמחלקה עוסקת, בין השאר, בתחזיות כוח אדם דנטלי, קידום מסד מידע אפידמיולוגי אודות מצב בריאות הפה בישראל, הפלרת מי השתייה בישראל, הכללת טיפולי שיניים בסל הבריאות הממלכתי, מדדי איכות ברפואת שיניים ובתכנון, ביצוע והערכה של תכניות קהילתיות לקידום בריאות הפה והשיניים. בנוסף, מאז שנות ה-70 של המאה הקודמת, אחראית המחלקה על לימוד והכשרת כוח אדם פרא-רפואי בתחום רפואת השיניים, קרי: לימודי שיננות וקורס לסייעות לרופאי שיניים.

המחלקה שמה את הדגש על חשיבות העבודה עם הקהילה, ההסתכלות הרחבה וקידום הבריאות, ועל האמונה כי חלק בלתי נפרד מהחינוך הדנטלי צריך לכלול גם ערכים של הוגנות, קבלת שירותי בריאות כזכות בסיסית של כל אדם ושאיפה לצמצום פערים.

התמחות ברפואת שיניים ציבורית בהדסה

המחלקה לרפואת שיניים קהילתית מוכרת על ידי המועצה המדעית להתמחות ברפואת שיניים ציבורית (בריאות הציבור). תקופת ההתמחות ברפואת שיניים ציבורית אורכת כ-3.5 שנים, אשר שנה אחת מתוכן מוקדשת ללימודי תואר מאסטר בבריאות הציבור (MPH), שנתיים מוקדשות ללימודים במחלקת האם (מתוכן 3 חודשים במשרד הבריאות), וחצי שנה נוספת מוקדשת לרוטציה במחלקה קלינית.

עם סיום מסלול ההתמחות וטרם בחינת הסיום, חייב/ת כל מתמחה בהגשת פרויקט התערבות בקהילה.

הדסה כאן בשבילכם

כתובתבבניין הפקולטה לרפואת שיניים, קומה 4
מזכירות02-6757404
דואר אלקטרוני[email protected]